|
Our Media/Results from New York Section 2 Cross Country Championships
Our Results
Team Scores
2014 Results - New York Section 2 Cross Country ChampionshipsPublished by RunnerSpace.com/HighSchool on Oct 31st 2014, 7:06pm
Website:Click here Results: Section 2 Harrier Queensbury High School HY-TEK's Meet Manager
2014 X-Country Sectionals - 10/31/2014
Saratoga Spa State Park
Last Completed Event
Event 3 Boys 5k Run CC Class A
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Tooker, Aidan JR Saratoga Springs 14:57.36 1
2 Johnson, Jake JR Colonie 15:05.72 2
3 Carey, Noah So Guilderland 15:09.96 3
4 Nichols, Paul JR Shaker 15:26.84 4
5 McDermott, Matt SR Niskayuna 15:34.11 5
6 Tindale, Noah 8 Guilderland 15:41.28 6
7 Matson, Nick SR Shenendehowa 15:43.18 7
8 Halpern, Mitchell JR Shenendehowa 15:45.12 8
9 Vite, Jack SR Shenendehowa 15:46.11 9
10 Rowe, Collin SR Shenendehowa 15:50.41 10
11 Powhida, Simon 12 Bethlehem 15:50.66 11
12 Hale, Tom SR Shaker 15:53.30 12
13 Feil, Jon Sr Guilderland 15:53.99 13
14 North, Ethan JR Saratoga Springs 15:56.36 14
15 Buhrmeister, Connor SR Shenendehowa 15:59.29 15
16 Schmidt, Tyler JR Shenendehowa 16:00.07 16
17 Bashant, Eli JR Ballston Spa 16:01.19 17
18 Matson, Alex SO Shenendehowa 16:04.81 18
19 McDonald, Ethan Jr Guilderland 16:07.50 19
20 Christopher, Henry JR Shenendehowa 16:08.25
21 Lipina, Tyler SO Colonie 16:11.86 20
22 Capuano, Jared Jr Guilderland 16:13.90 21
23 Ragone, Charlie JR Niskayuna 16:19.28 22
24 Bouchard, Chris SR Shaker 16:22.85 23
25 Lahiri, Ritesh SR Shenendehowa 16:32.48
26 Matz, Ben JR Shaker 16:34.16 24
27 Medici, Dan SR Shaker 16:35.52 25
28 Canavan, Andrew SR Niskayuna 16:36.03 26
29 Warner, Victor Jr Guilderland 16:36.96 27
30 Burns, Gavin FR Saratoga Springs 16:39.34 28
31 Barber, Bryce SO Colonie 16:39.72 29
32 Culley, Lucas 11 Bethlehem 16:41.93 30
33 Roig, Nick JR Shenendehowa 16:45.37
34 Scott, Liam JR Schenectady 16:45.97 31
35 Navin, Will SO Saratoga Springs 16:47.46 32
36 Leary, Liam SO Albany 16:47.93 33
37 Canham, Christian SR Ballston Spa 16:48.19 34
38 Tucker, Donovan FR Niskayuna 16:48.43 35
39 Wells, Jamison JR Niskayuna 16:50.73 36
40 Coogan, Jon SR Colonie 16:53.21 37
41 Homer, Dawson 11 Bethlehem 16:53.75 38
42 Dailey, Scott SO Saratoga Springs 16:54.34 39
43 Ahmad, Adnan 12 Bethlehem 16:56.49 40
44 Marcy, Jeremy 11 Shaker 16:58.90 41
45 Quinn, Joe FR Niskayuna 16:59.53 42
46 Bower, Erick SR Colonie 17:00.01 43
47 Brownewell, Cedric JR Niskayuna 17:01.18 44
48 McAuley, Branden SO Colonie 17:04.51 45
49 Wood, Steve 12 Shaker 17:06.00 46
50 Peck, Trevor JR Saratoga Springs 17:06.51 47
51 Oscar, Moses 11 Schenectady 17:07.10 48
52 Baranski, Derek 11 Bethlehem 17:08.62 49
53 Ericson, Ryan So Guilderland 17:10.61 50
54 Oertel, Jacob FR Colonie 17:11.86 51
55 Cogan, John SO Colonie 17:15.22
56 Messier, Will SO Saratoga Springs 17:18.84 52
57 Moon, Ryan SO Colonie 17:21.32
58 Howe, Will SO Saratoga Springs 17:23.29
59 Simkulet, Matt FR Shaker 17:23.83
60 Assini, Ryan SR Shaker 17:27.86
61 Maney, Brian 10 Bethlehem 17:28.89 53
62 Criscione, Steven JR Albany 17:30.35 54
63 Ozisik, Metin SR Niskayuna 17:31.60
64 Hansen, Peter 8 Ballston Spa 17:33.72 55
65 Favata, Dominick 9 Niskayuna 17:36.18
66 Swartzendruber, Jake 11 Guilderland 17:37.72
67 Patwell, Jack SO Columbia 17:40.10 56
68 Bidstrup, Erik 11 Bethlehem 17:44.12 57
69 Smith, Noah 12 Shaker 17:47.22
70 Brennan, Ryan Sr Guilderland 17:48.43
71 Shaw, Alex SR Saratoga Springs 18:02.04
72 Tenney, Adam SO Colonie 18:03.00
73 Cheu, John 10 Bethlehem 18:03.36
74 Tanner, Luke Fr Guilderland 18:12.08
75 Wissing, Brian 10 Bethlehem 18:12.75
76 Criscione, Greg JR Albany 18:15.46 58
77 Castro, Nicolas 11 Bethlehem 18:18.72
78 Amorosi, Spencer JR Niskayuna 18:21.05
79 Poirier, Michael 8 Ballston Spa 18:22.45 59
80 Hughes, Michael JR Schenectady 18:25.05 60
81 Dwyer, Tim FR Ballston Spa 18:31.47 61
82 Salazar, William SR Schenectady 18:33.07 62
83 Towers, Dalton JR Ballston Spa 18:33.97 63
84 Shulman, Sam SR Saratoga Springs 18:34.69
85 Ryan, Aidan SR Albany 18:45.06 64
86 Gise, Michael SO Ballston Spa 18:52.64 65
87 Harvey, Niko SR Ballston Spa 18:53.89
88 Snyder, Griffin FR Schenectady 19:01.13 66
89 Chambers, Dustin 8 Columbia 19:08.64 67
90 Vannier, Keegan 9 Schenectady 19:11.82 68
91 Hawkins, John FR Columbia 19:15.49 69
92 Markessnis, Nick JR Ballston Spa 19:16.33
93 Fasullo, Livio SR Albany 19:19.05 70
94 Turpin, Oscar 9 Schenectady 19:25.80 71
95 Cowit, Noah JR Ballston Spa 19:29.84
96 Ramnarine, Prince JR Schenectady 19:33.16
97 Criscione, Francis SO Albany 19:41.53 72
98 Koblensky, Benjamin FR Columbia 19:59.28 73
99 Bollon, DJ JR Albany 20:02.81 74
100 Kingsbury, Sean 9 Schenectady 20:04.35
101 Gemmill, Kevin JR Albany 20:09.68
102 Malerba, Cole SO Albany 20:17.56
103 Chank, Malcolm 9 Schenectady 20:41.06
104 Binyamin, Erez SR Albany 22:19.37
105 Paultre, Joshua SO Columbia 23:26.31 75
106 Wimmer, Andrew JR Columbia 23:30.39 76
107 Powhida, John 8 Columbia 23:45.04 77
108 Dringus, Jason FR Columbia 26:11.49
109 Rauch, Chandler SO Columbia 28:09.98
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Shenendehowa 49 7 8 9 10 15 16 18
Total Time: 1:19:04.11
Average: 15:48.83
2 Guilderland 62 3 6 13 19 21 27 50
Total Time: 1:19:06.63
Average: 15:49.33
3 Shaker 88 4 12 23 24 25 41 46
Total Time: 1:20:52.67
Average: 16:10.54
4 Saratoga Springs 114 1 14 28 32 39 47 52
Total Time: 1:21:14.86
Average: 16:14.98
5 Niskayuna 124 5 22 26 35 36 42 44
Total Time: 1:22:08.58
Average: 16:25.72
6 Colonie 131 2 20 29 37 43 45 51
Total Time: 1:21:50.52
Average: 16:22.11
7 Bethlehem 168 11 30 38 40 49 53 57
Total Time: 1:23:31.45
Average: 16:42.29
8 Ballston Spa 226 17 34 55 59 61 63 65
Total Time: 1:27:17.02
Average: 17:27.41
9 Schenectady 267 31 48 60 62 66 68 71
Total Time: 1:29:52.32
Average: 17:58.47
10 Albany 279 33 54 58 64 70 72 74
Total Time: 1:30:37.85
Average: 18:07.57
11 Columbia 340 56 67 69 73 75 76 77
Total Time: 1:39:29.82
Average: 19:53.97
Boys Class B
Event 4 Boys 5k Run CC Class B
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
Class B Results 5000 Run
1 #85 Foust, Josh 12 Averill Park High 5:05.6 15:49.33 1
2 #721 Allard, Jonah 10 Notre Dame-B 5:06.2 15:51.30 2
3 #631 Miller, Michael SR Lansingburgh 5:08.4 15:57.88
4 #842 Broadhead, Daken JR Scotia-Glenville 5:08.9 15:59.59 3
5 #192 Moeckel, Josh SR Burnt Hills- 5:09.3 16:00.76 4
6 #84 Carter, Jeremy 11 Averill Park High 5:09.9 16:02.76 5
7 #194 Short, Jared SR Burnt Hills- 5:12.1 16:09.41 6
8 #186 Gideon, Kevin JR Burnt Hills- 5:13.2 16:12.89 7
9 #260 LaFleche, Kevin JR Christian Br 5:14.7 16:17.45 8
10 #907 Jenkins, Mathew 12 South Glens Falls 5:15.2 16:19.23 9
11 #263 Pilar, Kaushik SR Christian Br 5:16.6 16:23.53 10
12 #259 Flowers, Michael SO Christian Br 5:17.9 16:27.61 11
13 #847 Norton, Grant JR Scotia-Glenville 5:19.3 16:31.78 12
14 #261 O'Brien, Liam SR Christian Br 5:20.1 16:34.47 13
15 #185 Bashant, Michael SO Burnt Hills- 5:20.6 16:36.08 14
16 #191 Messere, Michael FR Burnt Hills- 5:22.0 16:40.14 15
17 #187 Gobel, Luke SO Burnt Hills- 5:25.6 16:51.57 16
18 #743 Carey, Ethan SO Queensbury 5:26.6 16:54.50 17
19 #844 Greski, Jacob SO Scotia-Glenville 5:27.0 16:55.74 18
20 #86 Garzione, Justin 12 Averill Park High 5:28.2 16:59.69 19
21 #262 O'Brien, Nick SR Christian Br 5:28.6 17:00.68 20
22 #441 Funk, Zach SR Gloversville 5:28.9 17:01.59 21
23 #742 Bouyea, Kevin FR Queensbury 5:29.0 17:02.12 22
24 #745 DeCunzo, James SR Queensbury 5:29.7 17:04.30 23
25 #193 Rousseau, Shawn JR Burnt Hills- 5:30.1 17:05.55 24
26 #744 Coughlin, Gavin FR Queensbury 5:30.8 17:07.47 25
27 #256 Carnavos, Mike JR Christian Br 5:30.8 17:07.76 26
28 #446 Perez, Jacob SR Gloversville 5:32.2 17:11.90 27
29 #748 Oleynek, Mike SR Queensbury 5:32.4 17:12.51 28
30 #87 Harrington, Sean 11 Averill Park High 5:33.3 17:15.46 29
31 #443 Hayes, Jack SR Gloversville 5:33.7 17:16.77 30
32 #741 Beyerbach, Brian FR Queensbury 5:34.0 17:17.62 31
33 #848 Rooney, James SR Scotia-Glenville 5:34.5 17:19.06 32
34 #592 Coughlin, Dermot JR La Salle Institute 5:34.8 17:19.97 33
35 #190 Marchetti, Jack SR Burnt Hills- 5:35.0 17:20.57
36 #445 Meher, Phil SR Gloversville 5:35.4 17:21.77 34
37 #425 Hughes, Chris Fr Glens Falls 5:35.5 17:22.36 35
38 #89 Morgan, Lukas 11 Averill Park High 5:35.7 17:22.78 36
39 #903 Davies, Dylan 12 South Glens Falls 5:37.2 17:27.66 37
40 #188 Grandon, Malcolm SR Burnt Hills- 5:37.4 17:28.07
41 #90 Quinones, Benji 11 Averill Park High 5:37.6 17:28.71 38
42 #426 Lee, Nick Jr Glens Falls 5:38.3 17:30.88 39
43 #430 St. John, Chad Jr Glens Falls 5:38.8 17:32.41 40
44 #750 Rogers, Andrew JR Queensbury 5:38.9 17:32.79 41
45 #189 Killeen, Bobby SO Burnt Hills- 5:39.0 17:33.08
46 #843 Erno, Anthony SR Scotia-Glenville 5:39.5 17:34.51 42
47 #421 Ash, Sean So Glens Falls 5:40.6 17:37.94 43
48 #749 Rizzo, Tom SR Queensbury 5:42.4 17:43.65
49 #448 Unislawski, Justin SR Gloversville 5:43.8 17:47.88 44
50 #904 Davies, Robert 12 South Glens Falls 5:44.8 17:51.03 45
51 #429 Smith, Aiden Fr Glens Falls 5:44.9 17:51.34 46
52 #723 Asselin, Dan 12 Notre Dame-B 5:45.0 17:51.82 47
53 #53 Knack, Jon JR Amsterdam 5:45.8 17:54.13 48
54 #264 Van der Veer, Matt SO Christian Br 5:46.2 17:55.52 49
55 #850 Tabbert, Nathan FR Scotia-Glenville 5:48.1 18:01.33 50
56 #559 Baldwin, Alex SO Hudson Falls 5:49.1 18:04.49
57 #563 Murphy, Brenden SR Hudson Falls 5:51.1 18:10.56
58 #746 Flansburgh, Ryan JR Queensbury 5:53.1 18:16.93
59 #906 Hodgson, Eric 9 South Glens Falls 5:53.4 18:17.70 51
60 #449 Unislawski, Tyler SR Gloversville 5:53.5 18:18.24 52
61 #747 Daley, Tim 11 Queensbury 5:53.7 18:18.63
62 #56 Picciocca, Teddy SR Amsterdam 5:53.8 18:19.20 53
63 #962 jacobsen schulte, SO Troy 5:54.1 18:19.98
64 #910 Simpson, Jed 12 South Glens Falls 5:54.6 18:21.63 54
65 #257 Crisafulli, Michae SR Christian Br 5:55.9 18:25.62
66 #846 Jerreld, Kyle SO Scotia-Glenville 5:56.0 18:25.97 55
67 #427 McIntosh, Jared Sr Glens Falls 5:56.9 18:28.69 56
68 #726 Cuomo, Gage 10 Notre Dame-B 5:57.2 18:29.63 57
69 #258 Cassidy, Rob SO Christian Br 5:57.7 18:31.16
70 #424 Giordano, Cameron So Glens Falls 5:58.1 18:32.30 58
71 #91 Robert, Sean 11 Averill Park High 6:01.0 18:41.60 59
72 #442 Hayes, Anthony JR Gloversville 6:01.7 18:43.74 60
73 #59 Weinheimer, Willia JR Amsterdam 6:01.8 18:44.02 61
74 #909 Salazar, Nathan 12 South Glens Falls 6:02.4 18:45.71 62
75 #632 Premo, Chas JR Lansingburgh 6:02.5 18:45.99
76 #598 Swierzewski, Parke SO La Salle Institute 6:03.2 18:48.19 63
77 #52 Kamanu, Ryan FR Amsterdam 6:03.3 18:48.70 64
78 #255 Buyaskas, Michael SR Christian Br 6:03.8 18:50.04
79 #54 Knack, Thomas FR Amsterdam 6:04.1 18:51.19 65
80 #905 Davis, Cameron 10 South Glens Falls 6:09.3 19:07.24 66
81 #908 Pidgeon, Jarret 11 South Glens Falls 6:09.9 19:09.00
82 #729 Maider, Troy 9 Notre Dame-B 6:10.0 19:09.26 67
83 #597 Swierzewski, Logan JR La Salle Institute 6:12.0 19:15.60 68
84 #422 Britton, Noah So Glens Falls 6:12.4 19:16.80
85 #664 Karg, Joshua SO Mohonasen 6:13.7 19:20.99 69
86 #662 Crowther, John SO Mohonasen 6:14.8 19:24.41 70
87 #727 Dikeman, Kyle 10 Notre Dame-B 6:16.4 19:29.18 71
88 #58 Stewart, Alex SR Amsterdam 6:19.3 19:38.30 72
89 #851 Williams, Caleb SO Scotia-Glenville 6:20.3 19:41.43
90 #88 Lanoue, Matt 12 Averill Park High 6:20.8 19:42.99
91 #630 Macey, Brandon SR Lansingburgh 6:21.2 19:44.25
92 #902 Llewellyn, Tyler 11 South Glens Falls 6:23.7 19:51.91
93 #447 Reese, Austin JR Gloversville 6:24.3 19:53.86
94 #965 Ramirez, Adrian JR Troy 6:25.5 19:57.65
95 #845 Leaper, Jacob FR Scotia-Glenville 6:26.5 20:00.82
96 #423 Talmadge, Tyler SO Glens Falls 6:26.7 20:01.37
97 #440 Buck, Alex SR Gloversville 6:28.0 20:05.44
98 #724 Bogdon, Dante 11 Notre Dame-B 6:30.4 20:12.77 73
99 #849 Silva, Vini SO Scotia-Glenville 6:30.7 20:13.86
100 #428 Nadhil, Mohammad Sr Glens Falls 6:31.3 20:15.70
101 #725 Chico, Matt 12 Notre Dame-B 6:33.5 20:22.43 74
102 #665 McDermott, Connor SR Mohonasen 6:34.3 20:24.84 75
103 #593 Coughlin, Griffin SO La Salle Institute 6:35.6 20:29.08 76
104 #730 Methe, Steven 10 Notre Dame-B 6:36.6 20:32.12
105 #959 Boyer, Ethan FR Troy 6:38.9 20:39.31
106 #596 Perniciaro, Anthon SO La Salle Institute 6:40.2 20:43.21 77
107 #444 Hernandez, Chris JR Gloversville 6:41.9 20:48.54
108 #728 Guzzo, Robby 9 Notre Dame-B 6:44.0 20:55.01
109 #565 Sullivan, Steven SR Hudson Falls 6:44.8 20:57.62
110 #667 Mohan, Alex SO Mohonasen 6:47.5 21:06.01 78
111 #591 Adikes, Chris SO La Salle Institute 6:51.3 21:17.69 79
112 #911 Williams, Andrew 10 South Glens Falls 6:54.9 21:28.98
113 #594 Hellmich, Michael SR La Salle Institute 6:55.2 21:29.84 80
114 #628 Cubit, Conor SR Lansingburgh 6:56.6 21:34.19
115 #663 Hall, Jeff SR Mohonasen 7:08.3 22:10.42 81
116 #57 Spagnola, Antonio FR Amsterdam 7:15.7 22:33.65 82
117 #722 Percent, Max 10 Notre Dame-B 7:16.0 22:34.52
118 #51 Brusoe, Reyers SR Amsterdam 7:52.2 24:26.81
119 #666 McWilliams, Ruben SO Mohonasen 7:59.3 24:49.02 83
120 #595 Loomis, Daniel FR La Salle Institute 8:17.3 25:45.04
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Class B Results 5000 Run
1 Burnt Hills-Ballston Lake 46 4 6 7 14 15 16 24
Total Time: 1:21:39.28
Average: 16:19.86
2 Christian Brothers Academy 62 8 10 11 13 20 26 49
Total Time: 1:22:43.74
Average: 16:32.75
3 Averill Park High 90 1 5 19 29 36 38 59
Total Time: 1:23:30.02
Average: 16:42.01
4 Scotia-Glenville 107 3 12 18 32 42 50 55
Total Time: 1:24:20.68
Average: 16:52.14
5 Queensbury 115 17 22 23 25 28 31 41
Total Time: 1:25:20.90
Average: 17:04.18
6 Gloversville 156 21 27 30 34 44 52 60
Total Time: 1:26:39.91
Average: 17:19.99
7 South Glens Falls 196 9 37 45 51 54 62 66
Total Time: 1:28:17.25
Average: 17:39.45
8 Glens Falls 203 35 39 40 43 46 56 58
Total Time: 1:27:54.93
Average: 17:34.99
9 Notre Dame-Bishop Gibbons 244 2 47 57 67 71 73 74
Total Time: 1:30:51.19
Average: 18:10.24
10 Amsterdam 291 48 53 61 64 65 72 82
Total Time: 1:32:37.24
Average: 18:31.45
11 La Salle Institute 317 33 63 68 76 77 79 80
Total Time: 1:36:36.05
Average: 19:19.21
12 Mohonasen 373 69 70 75 78 81 83
Total Time: 1:42:26.67
Average: 20:29.34
Boys Class C
Event 1 Boys 5k Run CC Class C
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
Class C Results 5000 Run
1 #491 Spiezio, Jeremy SR Greenwich 4:47.5 14:53.16 1
2 #472 McAneny, Sean JR Greenville 5:04.1 15:44.64 2
3 #347 Akerley, Devin SR Corinth 5:08.1 15:56.98 3
4 #489 Hansen, Chandler SR Greenwich 5:08.3 15:57.65 4
5 #485 Beasor, Collin SO Greenwich 5:13.1 16:12.71 5
6 #486 Brown-Kinsella, Ja SR Greenwich 5:20.6 16:35.87 6
7 #475 Tolan, Cormac SO Greenville 5:26.9 16:55.50 7
8 #383 Freeman, Damion JR Fonda-Fultonville 5:29.8 17:04.44 8
9 #923 Jaynes, Ethan SR Stillwater 5:30.9 17:07.86 9
10 #978 Ensslin, Evan 8 Voorheesville 5:33.1 17:14.80 10
11 #249 Ian, Allen SR Chatham 5:34.8 17:19.99 11
12 #381 DeSorbo, Dylan SR Fonda-Fultonville 5:35.1 17:21.11 12
13 #1102 Meulengracht, Aust JR Mechanicville 5:36.4 17:25.07 13
14 #1057 Faraci, James FR Troy Catholic 5:36.6 17:25.67 14
15 #348 Corlew, Garrett SR Corinth 5:36.8 17:26.28 15
16 #459 Thomas, Brandon SR Granville 5:37.0 17:26.91 16
17 #245 Austin, Burnell SR Chatham 5:37.6 17:28.82 17
18 #487 D'Acchille, Lucian JR Greenwich 5:37.8 17:29.23 18
19 #1100 Nagle, Ryan JR Mechanicville 5:38.8 17:32.34 19
20 #387 Westman, Dan SR Fonda-Fultonville 5:39.8 17:35.51 20
21 #474 Pickett, Chris SO Greenville 5:43.4 17:46.79 21
22 #352 O'Neill, Nate JR Corinth 5:44.3 17:49.47 22
23 #252 Matt, Lossow JR Chatham 5:47.4 17:59.16 23
24 #492 Steindl, Riley SR Greenwich 5:47.5 17:59.49 24
25 #466 Bates, Ken SR Greenville 5:48.0 18:01.01 25
26 #386 Stearns, Jared SR Fonda-Fultonville 5:48.3 18:02.10 26
27 #470 Kuykendall, Jaymey SR Greenville 5:49.6 18:05.90 27
28 #246 Bryan, Dwyer JR Chatham 5:49.9 18:07.05 28
29 #921 Evans, Aiex SR Stillwater 5:50.7 18:09.57 29
30 #349 Galuszka, Bailey SR Corinth 5:51.0 18:10.52 30
31 #979 Hotopp, Brian FR Voorheesville 5:51.9 18:13.19 31
32 #554 Rezey, Isaac JR Hoosic Valley 5:52.1 18:13.85 32
33 #473 Mistler, Luke SR Greenville 5:52.6 18:15.35 33
34 #488 Grimmke, Sam FR Greenwich 5:52.9 18:16.21 34
35 #350 Graska, Joel SO Corinth 5:53.4 18:17.89 35
36 #467 Gorneau, Jacob JR Greenville 5:55.2 18:23.31 36
37 #490 Pemrick, Ellis FR Greenwich 5:55.8 18:25.36
38 #385 Newcomer, Clane SO Fonda-Fultonville 5:56.3 18:26.71 37
39 #384 Kiotz, Jason SR Fonda-Fultonville 5:56.4 18:27.31 38
40 #951 FitzgeraId, Liam SR Tamarac 5:58.6 18:34.05 39
41 #949 D'Aioia, Ben SR Tamarac 5:59.0 18:35.24 40
42 #453 Dalaba, Ryan SR Granville 5:59.3 18:36.31 41
43 #247 Csaba, Sperry SR Chatham 6:00.1 18:38.51 42
44 #471 Masi, Ralph JR Greenville 6:00.5 18:39.82
45 #353 Petteys, Jeff JR Corinth 6:00.6 18:40.33 43
46 #926 Meeker, Jimmy JR Stillwater 6:00.9 18:41.18 44
47 #382 Fancher, Cody SO Fonda-Fultonville 6:02.1 18:44.82 45
48 #1105 Ciccarelli, Christ 8 Mechanicville 6:05.1 18:54.07 46
49 #399 Payack, Jon SO Ft.Plain-Canjo 6:05.9 18:56.78 47
50 #1061 Piccolo, Nick SO Troy Catholic 6:06.6 18:58.98 48
51 #403 Thomas, Michael JR Ft.Plain-Canjo 6:09.1 19:06.53 49
52 #469 LaMere, Zachary SO Greenville 6:09.3 19:07.34
53 #950 Danaher, Andrew SO Tamarac 6:10.1 19:09.78 50
54 #1011 Tambolleo, Evan SO Watervliet 6:10.5 19:10.98
55 #400 Searles, Evan 12 Ft.Plain-Canjo 6:10.6 19:11.34 51
56 #254 Tony, Demczar FR Chatham 6:17.7 19:33.34 52
57 #981 Morrison, Braeden SR Voorheesville 6:17.9 19:33.90 53
58 #550 Corey, Ben FR Hoosic Valley 6:18.1 19:34.54 54
59 #468 Graudons, Sean JR Greenville 6:19.0 19:37.31
60 #924 Knapp, Brandon JR Stillwater 6:19.3 19:38.23 55
61 #975 Brower, Derek FR Voorheesville 6:19.5 19:38.84 56
62 #1104 Baisley, Nick FR Mechanicville 6:19.8 19:39.88 57
63 #395 Hanifin, Andrew JR Ft.Plain-Canjo 6:21.1 19:44.01 58
64 #457 Pauquette, Hollis SO Granville 6:23.2 19:50.40 59
65 #928 Travis, Andrew SR Stillwater 6:23.8 19:52.26 60
66 #920 Baker, William SR Stillwater 6:24.0 19:52.97 61
67 #980 Maloney, Andrew SR Voorheesville 6:25.6 19:57.73 62
68 #404 Thomas, Robert JR Ft.Plain-Canjo 6:30.8 20:14.01 63
69 #929 Travis, Zack SO Stillwater 6:31.8 20:17.04 64
70 #401 Sullivan, AJ FR Ft.Plain-Canjo 6:34.3 20:24.86 65
71 #976 Denn, Alex FR Voorheesville 6:34.7 20:26.14 66
72 #345 All, Andrew SR Corinth 6:35.1 20:27.54 67
73 #548 Brenenstuhl, Bobby SO Hoosic Valley 6:36.9 20:32.94 68
74 #983 Treiber, Carl SO Voorheesville 6:37.4 20:34.44 69
75 #452 Cleveland, Jon SO Granville 6:37.8 20:35.74 70
76 #977 Denn, Ben SR Voorheesville 6:37.9 20:36.22
77 #1106 Germain, Josh 7 Mechanicville 6:38.2 20:36.98 71
78 #402 Thomas, Jacob FR Ft.Plain-Canjo 6:38.4 20:37.63 72
79 #1010 Ortiz-Reyes, Xavier SO Watervliet 6:38.7 20:38.44
80 #451 Ahlfeld, Russell JR Granville 6:42.6 20:50.58 73
81 #925 Meaker, Brock SO Stillwater 6:46.1 21:01.66
82 #952 Fitzpatrick, Hunter FR Tamarac 6:46.4 21:02.58 74
83 #346 Ali, Michael SO Corinth 6:46.7 21:03.30
84 #927 Reichart, William JR Stillwater 6:46.9 21:03.95
85 #397 Hoffman, Michael FR Ft.Plain-Canjo 6:48.3 21:08.33
86 #1124 Connolly, Joe 12 Voorheesville 6:49.0 21:10.67
87 #1103 Pitcheralle, James SO Mechanicville 6:51.4 21:17.95 75
88 #553 Jarosz, Jamison 10 Hoosic Valley 6:52.0 21:19.91 76
89 #250 Lucas, Rinaldi JR Chatham 6:53.2 21:23.57 77
90 #555 Rose, Matt FR Hoosic Valley 6:53.7 21:25.27 78
91 #1056 Evans, Patrick SR Troy Catholic 6:57.3 21:36.41 79
92 #1059 McFerran, Bradon SO Troy Catholic 6:57.5 21:37.06 80
93 #398 Hudyncia, Hans JR Ft.Plain-Canjo 7:04.9 22:00.10
94 #982 Powell, Henry FR Voorheesville 7:15.3 22:32.27
95 #954 Schenider, Max JR Tamarac 7:18.6 22:42.45 81
96 #1058 Kurian, AJ JR Troy Catholic 7:20.8 22:49.46 82
97 #551 Darrow, Zac SR Hoosic Valley 7:22.8 22:55.55 83
98 #1054 Cleary, Nolan FR Troy Catholic 7:31.1 23:21.49 84
99 #549 Clarkson, Dylan FR Hoosic Valley 7:33.2 23:28.05 85
100 #456 Juckett, Maxx SO Granville 7:34.9 23:33.29 86
101 #454 Duffy, Dennis JR Granville 7:38.1 23:43.10 87
102 #1055 Cummings, Jack JR Troy Catholic 7:40.9 23:51.98 88
103 #1062 Seaman, Zach FR Troy Catholic 7:43.0 23:58.43
104 #396 Herringshaw, Travis JR Ft.Plain-Canjo 7:47.4 24:11.88
105 #1101 Spitalny, Devin JR Mechanicville 7:52.2 24:26.94 89
106 #1060 Patel, Milan SO Troy Catholic 9:24.5 29:13.56
107 #253 Mike, Nejame JR Chatham 9:29.7 29:29.74
108 #552 Hren, Henry SO Hoosic Valley 10:47.4 33:31.33
Class CC Results 5000 Run
1 #571 Kinane, Joseph SR Hudson High 5:20.9 16:36.73 1
2 #832 Swoboda, Spencer SO Schuylerville 5:22.2 16:40.92 2
3 #275 Baron, Joe 12 Cobleskill-R 5:25.3 16:50.54 3
4 #935 Koch, Ted SR Taconic Hills 5:29.0 17:02.02 4
5 #939 Walker, Skyler SO Taconic Hills 5:29.1 17:02.45 5
6 #793 Beltran, Francisco 8 Schalmont 5:29.3 17:02.87 6
7 #934 Hotaling, Trey SO Taconic Hills 5:32.1 17:11.59 7
8 #295 Hake, Jason SR Cohoes 5:32.5 17:12.92 8
9 #931 Fasciano, Ben SO Taconic Hills 5:32.8 17:13.90 9
10 #1045 Colon, Angel SR Ravena-Coeymans- 5:33.0 17:14.39 10
11 #830 Jones, Devante SO Schuylerville 5:36.0 17:23.77 11
12 #825 Brown, Casey SR Schuylerville 5:38.1 17:30.42 12
13 #180 Hitrick, Alex 11 Broadalbin-Perth 5:38.6 17:31.94
14 #1042 Carr, Christian FR Ravena-Coeymans- 5:40.6 17:37.99 13
15 #277 Davis, Dylan 10 Cobleskill-R 5:40.8 17:38.58 14
16 #936 Madison, Nathaniel SO Taconic Hills 5:40.9 17:39.08 15
17 #1040 Morrow, Ryan SR Ravena-Coeymans- 5:41.1 17:39.70 16
18 #296 Smith, Bruin SR Cohoes 5:42.2 17:43.18 17
19 #292 Charbonneau, Justi SO Cohoes 5:42.5 17:43.92 18
20 #823 Allen-Meyer, Ciana JR Schuylerville 5:42.8 17:45.02 19
21 #794 Budka, Tim SR Schalmont 5:43.0 17:45.50 20
22 #27 McCoy, Tyghe Sr Albany Academy 5:45.2 17:52.22 21
23 #1016 Werner, Chase 11 Ichabod Crane 5:48.7 18:03.30 22
24 #1018 Leonard, Austin 11 Ichabod Crane 5:49.4 18:05.29 23
25 #29 O'Leary, Marcus Fr Albany Academy 5:50.1 18:07.73 24
26 #1017 Kilcer, Garrett 10 Ichabod Crane 5:51.5 18:12.05 25
27 #278 Hotaling, Brett 12 Cobleskill-R 5:52.5 18:14.89 26
28 #25 Lachgar, Ahmed So Albany Academy 5:53.2 18:17.25 27
29 #294 Dion, Tyler FR Cohoes 5:53.6 18:18.39 28
30 #1041 Waddingham, Daniel SR Ravena-Coeymans- 5:53.7 18:18.91 29
31 #797 Matuszak, Alec SR Schalmont 5:54.7 18:21.92 30
32 #22 Balint, Sawyer Jr Albany Academy 5:55.3 18:23.75 31
33 #28 Milliken, Matt Jr Albany Academy 5:55.6 18:24.59 32
34 #280 Richards, Ben 11 Cobleskill-R 5:56.1 18:26.17 33
35 #228 Davies, Caleb SR Catskill 5:56.8 18:28.27 34
36 #181 Jennings, Lance 9 Broadalbin-Perth 5:57.0 18:28.99
37 #824 Barber, Joe JR Schuylerville 5:58.5 18:33.53 35
38 #933 Gellert, Jacob SO Taconic Hills 5:59.6 18:37.11 36
39 #826 Frolish, Christian SO Schuylerville 6:00.3 18:39.42 37
40 #938 Hanselman, Max 10 Taconic Hills 6:00.8 18:40.76 38
41 #829 Cardinuto, Anthony 11 Schuylerville 6:03.1 18:48.08 39
42 #569 Colwell, Gavin SO Hudson High 6:03.4 18:49.00 40
43 #831 King, Johnathan FR Schuylerville 6:04.0 18:50.79
44 #590 Simone, Michael FR Johnstown 6:04.4 18:51.98 41
45 #31 Verstandig, Steve Jr Albany Academy 6:04.7 18:53.00 42
46 #828 Lago, Dalton SO Schuylerville 6:04.9 18:53.53
47 #23 Boscoe, Keenan Sr Albany Academy 6:05.4 18:55.06 43
48 #1043 Meacham, Matthew SR Ravena-Coeymans- 6:07.2 19:00.75 44
49 #585 Cole, Gabe FR Johnstown 6:09.4 19:07.66 45
50 #1078 Slager, Kareel FR Coxsackie-Athens 6:10.0 19:09.37 46
51 #26 Katz, Ethan Jr Albany Academy 6:12.5 19:17.27
52 #587 Menzel, Samuel SR Johnstown 6:12.7 19:17.79 47
53 #1019 Dennis, Michael 10 Ichabod Crane 6:13.5 19:20.23 48
54 #1044 Polverelli, Lucian FR Ravena-Coeymans- 6:14.2 19:22.44 49
55 #229 Davis, Matt SR Catskill 6:14.7 19:24.03 50
56 #589 Roten, Cameron SR Johnstown 6:15.4 19:26.30 51
57 #291 Biggs, Jonathan SR Cohoes 6:15.6 19:26.95 52
58 #281 Ross, Billy 12 Cobleskill-R 6:15.9 19:27.77 53
59 #930 Dellea, Tyler SR Taconic Hills 6:16.9 19:30.87
60 #182 Mosher, Jacob 11 Broadalbin-Perth 6:17.6 19:32.98
61 #30 DelVecchio, Dan 11 Albany Academy 6:18.3 19:35.27
62 #213 Gleason, Liam SR Cairo-Durham High 6:18.5 19:35.93
63 #827 Huff, Dmitri SO Schuylerville 6:18.8 19:36.70
64 #1021 Luckfield, Calvin 9 Ichabod Crane 6:19.9 19:40.23 54
65 #276 Bates, Eric 12 Cobleskill-R 6:20.3 19:41.32 55
66 #573 Richardson, Ellis SO Hudson High 6:20.6 19:42.30 56
67 #234 Vliet, Murry FR Catskill 6:21.9 19:46.45 57
68 #937 McComb, Nolan SR Taconic Hills 6:27.0 20:02.08
69 #233 Sanchez, Josh FR Catskill 6:29.6 20:10.20 58
70 #297 Warner, C.J. SO Cohoes 6:30.1 20:11.85 59
71 #795 Carlson, Jake SO Schalmont 6:30.2 20:12.29 60
72 #798 Schmitt, Bill SR Schalmont 6:37.5 20:34.90 61
73 #1025 Gardella, Eric 10 Ichabod Crane 6:37.6 20:35.27 62
74 #1022 Dorval, Richie 12 Ichabod Crane 6:38.9 20:39.27 63
75 #1023 Gier, Collin 12 Ichabod Crane 6:41.7 20:47.82
76 #932 McComb, Austin 11 Taconic Hills 6:42.3 20:49.78
77 #24 Prior, Justin 11 Albany Academy 6:45.4 20:59.36
78 #1072 Horsman, Andrew SO Coxsackie-Athens 6:47.8 21:06.97 64
79 #184 Smith, Evan 9 Broadalbin-Perth 6:48.6 21:09.19
80 #1077 Pacuk, Ben SO Coxsackie-Athens 6:51.3 21:17.61 65
81 #1047 Krell, Kyle FR Ravena-Coeymans- 6:51.9 21:19.45 66
82 #570 Gelles, Daniel JR Hudson High 6:53.0 21:23.00 67
83 #230 Evans, Xavier FR Catskill 7:02.0 21:51.11 68
84 #1020 Rothwein, Donny 11 Ichabod Crane 7:03.5 21:55.70
85 #231 Osborn, Jack FR Catskill 7:08.6 22:11.38 69
86 #293 Curtin, Jesse SR Cohoes 7:16.1 22:34.78 70
87 #1024 Grace, Joe 10 Ichabod Crane 7:28.6 23:13.68
88 #1067 Baxter, Jonathan SO Coxsackie-Athens 7:33.9 23:30.16 71
89 #572 McCagg, Connor FR Hudson High 7:43.6 24:00.25 72
90 #226 Barrazueta, Joe SO Catskill 7:46.8 24:10.16 73
91 #796 Kaczor, Dan SR Schalmont 7:47.6 24:12.58 74
92 #227 Cook, Tyler SR Catskill 7:54.9 24:35.47
93 #588 Ropeter, Zachary FR Johnstown 7:55.4 24:36.83 75
94 #279 McLaughlin, Bradley 9 Cobleskill-R 7:55.7 24:37.71 76
95 #568 Carrington, Mikal SR Hudson High 8:00.9 24:54.08 77
96 #1076 Multari, Thomas SR Coxsackie-Athens 10:08.6 31:30.56 78
97 #584 Beekman-Wllllams, JR Johnstown 10:31.4 32:41.50 79
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Class C Results 5000 Run
1 Greenwich 34 1 4 5 6 18 24 34
Total Time: 1:21:08.62
Average: 16:13.73
2 Greenville 82 2 7 21 25 27 33 36
Total Time: 1:26:33.84
Average: 17:18.77
3 Fonda-Fultonville 103 8 12 20 26 37 38 45
Total Time: 1:28:29.87
Average: 17:41.98
4 Corinth 105 3 15 22 30 35 43 67
Total Time: 1:27:41.14
Average: 17:32.23
5 Chatham 121 11 17 23 28 42 52 77
Total Time: 1:29:33.53
Average: 17:54.71
6 Stillwater 197 9 29 44 55 60 61 64
Total Time: 1:33:29.10
Average: 18:41.82
7 Mechanicville 206 13 19 46 57 71 75 89
Total Time: 1:34:08.34
Average: 18:49.67
8 Voorheesville Central 212 10 31 53 56 62 66 69
Total Time: 1:34:38.46
Average: 18:55.70
9 Granville 259 16 41 59 70 73 86 87
Total Time: 1:37:19.94
Average: 19:27.99
10 Ft.Plain-Canjo 268 47 49 51 58 63 65 72
Total Time: 1:37:12.67
Average: 19:26.54
11 Tamarac 284 39 40 50 74 81
Total Time: 1:40:04.10
Average: 20:00.82
12 Troy Catholic 303 14 48 79 80 82 84 88
Total Time: 1:42:27.58
Average: 20:29.52
13 Hoosic Valley 308 32 54 68 76 78 83 85
Total Time: 1:41:06.51
Average: 20:13.31
Class CC Results 5000 Run
1 Taconic Hills 40 4 5 7 9 15 36 38
Total Time: 1:26:09.04
Average: 17:13.81
2 Schuylerville 79 2 11 12 19 35 37 39
Total Time: 1:27:53.66
Average: 17:34.74
3 Ravena-Coeymans-Selkirk 112 10 13 16 29 44 49 66
Total Time: 1:29:51.74
Average: 17:58.35
4 Cohoes 123 8 17 18 28 52 59 70
Total Time: 1:30:25.36
Average: 18:05.08
5 Cobleskill-Richmondville 129 3 14 26 33 53 55 76
Total Time: 1:30:37.95
Average: 18:07.59
6 Albany Academy 135 21 24 27 31 32 42 43
Total Time: 1:31:05.54
Average: 18:13.11
7 Ichabod Crane 172 22 23 25 48 54 62 63
Total Time: 1:33:21.10
Average: 18:40.22
8 Schalmont 177 6 20 30 60 61 74
Total Time: 1:33:57.48
Average: 18:47.50
9 Hudson High 236 1 40 56 67 72 77
Total Time: 1:40:31.28
Average: 20:06.26
10 Johnstown 259 41 45 47 51 75 79
Total Time: 1:41:20.57
Average: 20:16.12
11 Catskill 267 34 50 57 58 68 69 73
Total Time: 1:39:40.06
Average: 19:56.02
12 Coxsackie-Athens 324 46 64 65 71 78
Total Time: 1:56:34.67
Average: 23:18.94
Boys Class D
Event 2 Boys 5k Run CC Class D
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
Class D Results 5000 Run
1 #364 Murphy, Pat 12 Duanesburg 4:53.1 15:10.38 1
2 #75 Hutchings, Daryn SR Argyle 4:55.6 15:18.41 2
3 #639 Danaher, Liam 8 Maple Hill 5:24.4 16:47.68 3
4 #1082 Griffin, William 12 Schoharie 5:25.5 16:51.17
5 #656 Gallup, Josh SR Mayfield 5:27.2 16:56.54 4
6 #614 Ferrone, John Sr Lake George 5:28.9 17:01.65 5
7 #1083 Valvo, Noah 10 Schoharie 5:29.9 17:04.96
8 #128 Styer, Nick FR Berlin Central 5:30.2 17:05.77 6
9 #138 Rich, Xzavier SO Berne Knox Westerlo 5:31.2 17:08.97 7
10 #652 Akowicz, Connor SO Mayfield 5:31.7 17:10.40 8
11 #366 VanVlack, Devin 12 Duanesburg 5:34.9 17:20.41 9
12 #578 Terry, Allard SR Johnsburg 5:35.3 17:21.54
13 #363 Lynch, Boone 9 Duanesburg 5:37.9 17:29.71 10
14 #618 Rollo, Nick Fr Lake George 5:38.4 17:31.16 11
15 #134 Becker, Lukus SR Berne Knox Westerlo 5:39.7 17:35.29 12
16 #365 VanVlack, Brendon 10 Duanesburg 5:40.8 17:38.67 13
17 #620 Wllliams, Brad Sr Lake George 5:42.3 17:43.40 14
18 #655 Febbie, Josh SO Mayfield 5:44.8 17:51.18 15
19 #760 Johnson, Parker SR Saratoga Catholic 5:46.0 17:54.80 16
20 #640 Daoust, Bernie 11 Maple Hill 5:46.2 17:55.35 17
21 #529 Ballinger, Blaise JR Hawthorne Valley 5:46.7 17:57.05 18
22 #532 Easton, Alex SR Hawthorne Valley 5:50.6 18:09.06 19
23 #122 Flowers, Alex SO Berlin Central 5:51.3 18:11.16 20
24 #636 Bullinger, Nick 11 Maple Hill 5:53.2 18:17.08 21
25 #536 Sami, Aliou JR Hawthorne Valley 5:54.4 18:21.04 22
26 #361 Fiorini, Alex 11 Duanesburg 5:54.7 18:21.90 23
27 #706 Brown, Matthew SO North Warren 5:55.1 18:22.99 24
28 #709 Smith, Hayden SO North Warren 5:55.2 18:23.32 25
29 #535 Niederman, Matt JR Hawthorne Valley 5:55.8 18:25.32 26
30 #615 Jardine, Gideon So Lake George 5:56.1 18:26.15 27
31 #516 Fitzpatrick, Kiern JR Hadley Luzerne 5:56.2 18:26.52
32 #642 Konig, Alex 12 Maple Hill 5:56.4 18:27.18 28
33 #133 Anderson, KyIe SR Berne Knox Westerlo 5:59.9 18:37.99 29
34 #653 Davis, Austin SR Mayfield 6:01.2 18:41.96 30
35 #1064 Galarneau, Curtis 11 Mekeel 6:01.6 18:43.44
36 #997 Ryan, McNeill 10 Warrensburg 6:02.5 18:46.09 31
37 #645 Riordan, Matthew 9 Maple Hill 6:03.2 18:48.38 32
38 #517 Foley, Andrew FR Hadley Luzerne 6:06.3 18:57.99
39 #136 Gustafson, Greg SR Berne Knox Westerlo 6:07.8 19:02.52 33
40 #658 Marshall, Devonte JR Mayfield 6:08.3 19:04.13 34
41 #520 Schreiner, Jon SO Hadley Luzerne 6:10.6 19:11.36
42 #1065 Samuelson, Joseph 11 Mekeel 6:11.5 19:14.05
43 #613 Conte, Richie Fr Lake George 6:12.0 19:15.55 35
44 #531 Devine, Patrick FR Hawthorne Valley 6:12.1 19:15.96 36
45 #71 Donohue, Jake SR Argyle 6:13.0 19:18.85 37
46 #534 Kristensen, Johan FR Hawthorne Valley 6:14.5 19:23.50 38
47 #74 Frost, Hunter JR Argyle 6:14.8 19:24.41 39
48 #612 Christie, Evan So Lake George 6:16.1 19:28.46 40
49 #1003 Zander, Griffin 11 Warrensburg 6:17.5 19:32.85 41
50 #165 Jira, Matt JR Bishop Maginn 6:18.1 19:34.70 42
51 #72 Fosmire, Brad SR Argyle 6:18.8 19:36.61 43
52 #135 Collins, Aaron SR Berne Knox Westerlo 6:20.6 19:42.43 44
53 #1081 Nelson, Ryan 11 Schoharie 6:23.4 19:51.04
54 #644 Renslow, Garrett 11 Maple Hill 6:23.5 19:51.38 45
55 #659 Newkirk, Tyler FR Mayfield 6:25.3 19:56.93 46
56 #417 Thompson, Jacob SO Galway 6:25.5 19:57.45 47
57 #577 Harry, Helinski SO Johnsburg 6:25.7 19:58.27
58 #1000 Trevor, Winchell 9 Warrensburg 6:25.8 19:58.54 48
59 #1125 Brown, Sage 9 Argyle 6:26.9 20:01.86 49
60 #993 James, Cunniffe 9 Warrensburg 6:27.5 20:03.75 50
61 #758 Halligan, Michael FR Saratoga Catholic 6:28.7 20:07.52 51
62 #1001 Wesley, Bessaw 11 Warrensburg 6:30.2 20:12.13 52
63 #537 Wendell, Ollver SO Hawthorne Valley 6:32.1 20:17.99 53
64 #126 Jones, Nolan FR Berlin Central 6:32.5 20:19.46 54
65 #1063 Moore, Luke 12 Mekeel 6:32.8 20:20.19
66 #127 Pelletier, Stephen JR Berlin Central 6:33.2 20:21.62 55
67 #125 Lockett, Max 8 Berlin Central 6:33.5 20:22.29 56
68 #528 Archele, Matthias JR Hawthorne Valley 6:35.7 20:29.14
69 #413 Kline, Jeff SR Galway 6:36.6 20:32.18 57
70 #708 Needham, Travis JR North Warren 6:36.8 20:32.54 58
71 #995 Nolan, McNeill 8 Warrensburg 6:37.9 20:36.15 59
72 #657 MacFarland, Ryan JR Mayfield 6:39.5 20:41.12 60
73 #611 Bianco, Alex Fr Lake George 6:40.6 20:44.61 61
74 #124 Hill, Tyler SR Berlin Central 6:41.5 20:47.43 62
75 #1066 York, Bryce 9 Mekeel 6:42.9 20:51.64
76 #643 Pomykaj, Alex 11 Maple Hill 6:43.6 20:53.74 63
77 #140 Staubach, Joey SR Berne Knox Westerlo 6:47.7 21:06.44 64
78 #757 Davis, Marcus 8 Saratoga Catholic 6:49.8 21:13.13 65
79 #123 Goss, Kolby JR Berlin Central 6:52.3 21:20.94 66
80 #530 Cronin, Mackenzie FR Hawthorne Valley 6:53.4 21:24.36
81 #759 Larson, Stephen SO Saratoga Catholic 6:54.7 21:28.20 67
82 #141 Weis, Nathan SO Berne Knox Westerlo 6:55.9 21:32.12 68
83 #660 Van Horn, Nathan FR Mayfield 6:57.1 21:35.78
84 #69 Besanceney, Nate SR Argyle 6:58.0 21:38.43 69
85 #999 Thomas, Moore 7 Warrensburg 6:58.5 21:39.95 70
86 #707 Fish, Ryan JR North Warren 7:00.0 21:44.67 71
87 #412 Hoffman, Brad SR Galway 7:00.7 21:47.00 72
88 #415 Oliver, Timothy FR Galway 7:00.9 21:47.67 73
89 #638 Contento, Marc 12 Maple Hill 7:01.1 21:48.21
90 #1013 Barber, Julian 12 Whitehall 7:02.3 21:51.88
91 #637 Carlin, Jon 10 Maple Hill 7:04.2 21:57.71
92 #1014 Colomb, Jessie 11 Whitehall 7:07.0 22:06.49
93 #1015 Ramey, Noah 10 Whitehall 7:07.4 22:07.79
94 #989 Austin, West 12 Warrensburg 7:07.5 22:08.06
95 #168 Veridichizzi, Mike JR Bishop Maginn 7:09.7 22:14.76 74
96 #139 Sawyer, Jeremy JR Berne Knox Westerlo 7:10.2 22:16.34
97 #704 Baker, Dylan FR North Warren 7:10.9 22:18.51 75
98 #163 Gaylord, American JR Bishop Maginn 7:12.5 22:23.61 76
99 #164 Hartman, Cliff SR Bishop Maginn 7:19.3 22:44.63 77
100 #641 Dingman, Gabe 12 Maple Hill 7:21.8 22:52.59
101 #362 Gamache, Matt 9 Duanesburg 7:28.7 23:14.04 78
102 #710 Stiles, Trevor JR North Warren 7:29.2 23:15.39 79
103 #619 Saroff, Sanderson Fr Lake George 7:30.3 23:19.04
104 #761 McFadden, Ryan FR Saratoga Catholic 7:31.1 23:21.32 80
105 #169 Williams, Colin JR Bishop Maginn 7:32.8 23:26.56 81
106 #616 Custodio, John FR Lake George 7:32.9 23:27.05
107 #617 Reynolds, AJ FR Lake George 7:34.6 23:32.40
108 #762 Pikus, Joshua SR Saratoga Catholic 7:49.0 24:17.06 82
109 #411 Garney, Austin SO Galway 7:59.7 24:50.19 83
110 #654 Dunn, Jackson SO Mayfield 8:08.4 25:17.32
111 #416 Prentice, Kyle FR Galway 8:14.5 25:36.28 84
112 #73 Fosmire, Mikey FR Argyle 9:01.6 28:02.41 85
113 #137 Lounsbury, James SR Berne Knox Westerlo 9:04.8 28:12.62
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Class D Results 5000 Run
1 Duanesburg 56 1 9 10 13 23 78
Total Time: 1:26:01.07
Average: 17:12.22
2 Mayfield 91 4 8 15 30 34 46 60
Total Time: 1:29:44.21
Average: 17:56.85
3 Lake George 92 5 11 14 27 35 40 61
Total Time: 1:29:57.91
Average: 17:59.59
4 Maple Hill 101 3 17 21 28 32 45 63
Total Time: 1:30:15.67
Average: 18:03.14
5 Hawthorne Valley 121 18 19 22 26 36 38 53
Total Time: 1:32:08.43
Average: 18:25.69
6 Berne Knox Westerlo 125 7 12 29 33 44 64 68
Total Time: 1:32:07.20
Average: 18:25.44
7 Argyle 170 2 37 39 43 49 69 85
Total Time: 1:33:40.14
Average: 18:44.03
8 Berlin Central 191 6 20 54 55 56 62 66
Total Time: 1:36:20.30
Average: 19:16.06
9 Warrensburg 222 31 41 48 50 52 59 70
Total Time: 1:38:33.36
Average: 19:42.68
10 North Warren 253 24 25 58 71 75 79
Total Time: 1:41:22.03
Average: 20:16.41
11 Saratoga Catholic 279 16 51 65 67 80 82
Total Time: 1:44:04.97
Average: 20:49.00
12 Galway 332 47 57 72 73 83 84
Total Time: 1:48:54.49
Average: 21:46.90
13 Bishop Maginn 350 42 74 76 77 81
Total Time: 1:50:24.26
Average: 22:04.86
Girls Class A
Event 7 Girls 5k Run CC Class A
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
Class A Results 5000 Run
1 #876 Jordan, Danielle 11 Shenendehowa 5:39.5 17:34.64 1
2 #881 Zachgo, Julla 10 Shenendehowa 5:40.0 17:36.19 2
3 #763 Engborg, Peyton FR Saratoga Springs 5:41.0 17:39.26 3
4 #858 Iansing, Maryanna JR Shaker 5:41.4 17:40.49 4
5 #687 Spiers, Abigall FR Niskayuna 5:42.0 17:42.31 5
6 #765 Hayes, Spencer SR Saratoga Springs 5:43.1 17:45.99 6
7 #494 Burns, Emlly SR Guilderland 5:45.5 17:53.15 7
8 #764 Fenoff, Paris 8 Saratoga Springs 5:46.8 17:57.20 8
9 #493 Bini, Emlly 7 Guilderland 5:47.0 17:58.00 9
10 #878 ReaIe, Hannah 9 Shenendehowa 5:48.0 18:00.99 10
11 #498 Forman, Sarah SR Guilderland 5:48.8 18:03.64 11
12 #768 Robens, Gabrielle JR Saratoga Springs 5:50.4 18:08.39 12
13 #770 Starace, Carollne FR Saratoga Springs 5:50.5 18:08.80 13
14 #872 Crounse, Emlly 11 Shenendehowa 5:53.3 18:17.54 14
15 #879 Rusch, Carollne 12 Shenendehowa 5:55.4 18:24.18 15
16 #771 Vetter, CarIey FR Saratoga Springs 5:56.3 18:26.70 16
17 #307 Tenney, Kathryn 8 Colonie 5:56.4 18:27.30 17
18 #685 Sciortino, Lexi JR Niskayuna 5:56.9 18:28.66 18
19 #772 Vetter, Samantha FR Saratoga Springs 5:57.3 18:29.93 19
20 #767 Penzer, Mariellen SO Saratoga Springs 5:57.8 18:31.62
21 #496 Fanshawe, Ollvia 8 Guilderland 5:58.6 18:33.98 20
22 #145 Machabee, Holly 11 Bethlehem 6:00.6 18:40.27 21
23 #500 Jourdin, Alyssa JR Guilderland 6:00.8 18:40.90 22
24 #855 Czupll, Payton SO Shaker 6:02.4 18:45.90 23
25 #877 Halpern, Hillary 8 Shenendehowa 6:02.6 18:46.46 24
26 #875 Hartman, CharIotte 9 Shenendehowa 6:03.4 18:48.98 25
27 #1114 Bequette, Eileen 10 Albany 6:04.0 18:50.72 26
28 #143 Hodge, RacheI 7 Bethlehem 6:04.3 18:51.80 27
29 #497 Fish, Christine FR Guilderland 6:05.8 18:56.25 28
30 #502 Micell, Rebecca SR Guilderland 6:05.9 18:56.54 29
31 #499 Hoffmann, Jennifer SR Guilderland 6:06.6 18:58.75
32 #303 Pellegrini, CaroIy JR Colonie 6:06.7 18:59.02 30
33 #880 Watrobski, Kristin 11 Shenendehowa 6:08.4 19:04.46
34 #874 Hartman, Carollne 11 Shenendehowa 6:09.7 19:08.38
35 #305 PodIaski, Meaghan SR Colonie 6:12.2 19:16.14 31
36 #144 Hogan, KeeIey 12 Bethlehem 6:12.4 19:16.88 32
37 #501 Micell, Erin FR Guilderland 6:12.5 19:17.16
38 #854 Brown, RacheI 8 Shaker 6:12.7 19:17.67 33
39 #686 Showers, Katie FR Niskayuna 6:12.8 19:18.07 34
40 #300 Chambers, Amanda SO Colonie 6:13.2 19:19.20 35
41 #766 Mahoney, Amella SO Saratoga Springs 6:14.6 19:23.77
42 #681 Kokernak, Amella FR Niskayuna 6:17.3 19:32.23 36
43 #306 SchllIaci, Kaitie SR Colonie 6:18.1 19:34.67 37
44 #682 Kokernak, CharIott 8 Niskayuna 6:18.6 19:36.18 38
45 #873 DucIos, Sarah 12 Shenendehowa 6:18.7 19:36.45
46 #101 Wright, Whitney FR Ballston Spa 6:19.8 19:39.92 39
47 #149 Pan, Ruby 11 Bethlehem 6:20.5 19:41.94 40
48 #304 Pellegrini, Samant FR Colonie 6:21.3 19:44.56 41
49 #302 O'Ieary, Sarah SO Colonie 6:21.7 19:45.63 42
50 #151 Wright, Abbi 12 Bethlehem 6:23.8 19:52.19 43
51 #857 Fitzpatrick, Shann JR Shaker 6:24.9 19:55.82 44
52 #853 Asch, Anna 8 Shaker 6:25.5 19:57.65 45
53 #92 Burnell, Amie SR Ballston Spa 6:25.9 19:58.69 46
54 #679 Cropsey, Rebecca FR Niskayuna 6:26.3 20:00.14 47
55 #147 Meek, Reghan 8 Bethlehem 6:28.4 20:06.51 48
56 #321 Gullbo, Katherine 12 Columbia 6:28.9 20:08.12 49
57 #680 DiVietro, Marisa JR Niskayuna 6:29.6 20:10.24 50
58 #860 Kllnowski, Nora SO Shaker 6:30.6 20:13.33 51
59 #495 Myers, Christine 11 Guilderland 6:31.6 20:16.47
60 #301 Ciarke, Madison FR Colonie 6:32.2 20:18.47
61 #298 Bisognano, Sophia 7 Colonie 6:33.9 20:23.76
62 #688 Sullivan, RacheI JR Niskayuna 6:34.3 20:24.89
63 #323 Hernandez, Jessica 12 Columbia 6:34.4 20:25.26 52
64 #324 Jones, Amanda 11 Columbia 6:34.8 20:26.51 53
65 #319 Broga, Gabriella 9 Columbia 6:34.9 20:26.82 54
66 #684 Padula, Tori FR Niskayuna 6:36.3 20:31.15
67 #683 PaduIa, Samantha FR Niskayuna 6:36.6 20:31.92
68 #852 Artini, Kelly SO Shaker 6:36.8 20:32.56 55
69 #320 Ferson, Alana 10 Columbia 6:37.1 20:33.67 56
70 #801 DuFort, Megan SR Schenectady 6:39.2 20:40.07 57
71 #861 Miles, Olivia 7 Shaker 6:42.3 20:49.82
72 #859 Iavender, Shannon JR Shaker 6:45.0 20:58.20
73 #856 Fahey, ChIoe SO Shaker 6:50.8 21:16.02
74 #150 SeeIey, Carollne 9 Bethlehem 6:54.5 21:27.61 58
75 #769 Cummings, Keellyn 9 Saratoga Springs 6:54.8 21:28.56
76 #98 Pianavsky, Mercede SO Ballston Spa 6:57.1 21:35.69 59
77 #148 O'Grady, Abby 12 Bethlehem 6:57.6 21:37.20
78 #100 Rodak, Emlly FR Ballston Spa 6:58.4 21:39.85 60
79 #326 Quinn, McKenzie 7 Columbia 6:59.8 21:44.15 61
80 #146 MacKenzie, Abby 12 Bethlehem 7:04.3 21:58.25
81 #1115 Ha, Emily 10 Albany 7:08.8 22:12.12 62
82 #95 Frederick, Abbey JR Ballston Spa 7:09.6 22:14.56 63
83 #802 Hicks, Kallya SO Schenectady 7:12.9 22:24.98 64
84 #806 Russo, Ren'ee FR Schenectady 7:13.6 22:26.89 65
85 #299 Kerin, Shannen JR Colonie 7:14.1 22:28.65
86 #322 HadIey, Emma 8 Columbia 7:14.9 22:30.90 66
87 #142 Bernardo, Tori 12 Bethlehem 7:15.3 22:32.31
88 #328 Tubbs, Leah 8 Columbia 7:16.0 22:34.46
89 #325 Kell, Caitlln 8 Columbia 7:19.6 22:45.51
90 #94 Deyo, Alexa SO Ballston Spa 7:24.0 22:59.45 67
91 #1116 Griffin, Kemiyah 12 Albany 7:29.2 23:15.43 68
92 #1121 Wattson, Tierra 10 Albany 7:36.0 23:36.73 69
93 #99 Robyck, Maddie FR Ballston Spa 7:36.7 23:38.84 70
94 #1117 Weiley, Lauren 10 Albany 7:37.3 23:40.56 71
95 #96 McGIynn, Twlla FR Ballston Spa 7:39.7 23:48.02
96 #804 Mattice, Ellzabeth FR Schenectady 7:40.4 23:50.22 72
97 #1118 Fryer, Shacore 12 Albany 7:46.0 24:07.82 73
98 #1119 Strich, Mara 9 Albany 7:46.4 24:08.86 74
99 #93 Decker, Gabriella FR Ballston Spa 7:50.7 24:22.25
100 #1120 Pottinger, Isabell 12 Albany 7:52.0 24:26.40
101 #97 Kelly, Kathleen 11 Ballston Spa 8:00.7 24:53.38
102 #1122 Dillon, Barbara 12 Albany 8:15.0 25:37.71
103 #799 Canavan, Elizabeth 9 Schenectady 8:19.0 25:50.32 75
104 #1123 Zullo, Adara 11 Albany 8:20.8 25:55.86
105 #800 DuFort, Abagall FR Schenectady 8:40.5 26:57.09 76
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Class A Results 5000 Run
1 Saratoga Springs 42 3 6 8 12 13 16 19
Total Time: 1:29:39.64
Average: 17:55.93
2 Shenendehowa 42 1 2 10 14 15 24 25
Total Time: 1:29:53.55
Average: 17:58.71
3 Guilderland 69 7 9 11 20 22 28 29
Total Time: 1:31:09.67
Average: 18:13.94
4 Niskayuna 131 5 18 34 36 38 47 50
Total Time: 1:34:37.45
Average: 18:55.49
5 Shaker 149 4 23 33 44 45 51 55
Total Time: 1:35:37.53
Average: 19:07.51
6 Colonie 150 17 30 31 35 37 41 42
Total Time: 1:35:36.33
Average: 19:07.27
7 Bethlehem 163 21 27 32 40 43 48 58
Total Time: 1:36:23.08
Average: 19:16.62
8 Columbia 264 49 52 53 54 56 61 66
Total Time: 1:42:00.38
Average: 20:24.08
9 Ballston Spa 267 39 46 59 60 63 67 70
Total Time: 1:45:08.71
Average: 21:01.75
10 Albany 296 26 62 68 69 71 73 74
Total Time: 1:51:35.56
Average: 22:19.12
11 Schenectady 333 57 64 65 72 75 76
Total Time: 1:55:12.48
Average: 23:02.50
Girls Class B
Queensbury High School HY-TEK's Meet Manager
2014 X-Country Sectionals - 10/31/2014
Saratoga Spa State Park
Last Completed Event
Event 8 Girls 5k Run CC Class B
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
Class B Results 5000 Run
1 #197 Digman, Emily JR Burnt Hills HS 5:51.2 18:10.96 1
2 #204 Scott, Eva SO Burnt Hills HS 5:51.7 18:12.56 2
3 #677 Sherman, Cara SR Mohonasen 5:53.1 18:16.99 3
4 #372 Courtney, Breiner SR Emma WllIard 5:53.7 18:18.89 4
5 #44 Lazarou, Olivia FR Amsterdam 5:54.1 18:20.14 5
6 #8 Scott, KayIee 12 Academy of t 5:57.0 18:28.88 6
7 #733 BartIett, Alexis FR Queensbury 5:57.4 18:30.24 7
8 #740 MetcaIfe, Sherri JR Queensbury 5:57.5 18:30.55 8
9 #202 Rothacker, Janelle SR Burnt Hills HS 6:01.0 18:41.60 9
10 #198 Digman, Lily 8 Burnt Hills HS 6:01.1 18:41.91 10
11 #199 Fernandez, Allison SR Burnt Hills HS 6:01.3 18:42.27 11
12 #195 Casey, Jordan JR Burnt Hills HS 6:01.4 18:42.73 12
13 #203 Scott, Alexis SR Burnt Hills HS 6:07.6 19:02.00 13
14 #196 DiCaprio, Kaila FR Burnt Hills HS 6:07.7 19:02.30
15 #200 Jerry, Marina JR Burnt Hills HS 6:08.0 19:03.06
16 #201 McAlonen, Kristin FR Burnt Hills HS 6:09.2 19:07.05
17 #737 Guinther, RachaeI SR Queensbury 6:09.9 19:09.12 14
18 #419 Burton, Sarah Fr Glens Falls 6:11.3 19:13.32
19 #836 Meade, Iaura FR Scotia-Glenville 6:15.5 19:26.56 15
20 #738 Hayes, Emma SO Queensbury 6:16.8 19:30.61 16
21 #731 Ackner, Katherine SR Queensbury 6:17.9 19:33.82 17
22 #958 randall, dayshia JR Troy 6:19.7 19:39.67
23 #899 Rosati, Regina 10 South Glens Falls 6:20.4 19:41.61 18
24 #892 Decresente, Amber 12 South Glens Falls 6:20.5 19:42.02 19
25 #736 Dembowski, Emma FR Queensbury 6:22.3 19:47.67 20
26 #732 Atamanchuk, Emlly FR Queensbury 6:24.5 19:54.47 21
27 #369 CaIynn, Cerniglla FR Emma WllIard 6:25.8 19:58.46 22
28 #367 Abigall, Werwaiss SO Emma WllIard 6:27.1 20:02.68 23
29 #719 Ryan, Anne 12 Notre Dame-B 6:27.9 20:04.95 24
30 #82 Strich, Elli SoI 8 Averill Park High 6:29.4 20:09.81 25
31 #2 Franchini, Meredit 9 Academy of t 6:29.8 20:10.78 26
32 #734 Blood, Eliza SO Queensbury 6:31.1 20:15.02
33 #895 Hayes, Jordan 10 South Glens Falls 6:32.0 20:17.83 27
34 #374 Macy, Keegan SO Emma WllIard 6:35.2 20:27.55 28
35 #373 Iara, Cunningham SO Emma WllIard 6:37.9 20:36.20 29
36 #896 IaCarte, Brooke 10 South Glens Falls 6:39.5 20:41.07 30
37 #676 Sherman, Anna 8 Mohonasen 6:42.2 20:49.43 31
38 #371 ChandIer, Ryan SR Emma WllIard 6:42.7 20:50.87 32
39 #556 Davis, Allson SO Hudson Falls 6:44.5 20:56.66
40 #671 Burns, McKenzie JR Mohonasen 6:44.7 20:57.17 33
41 #834 Darllng, llz SO Scotia-Glenville 6:45.3 20:59.20 34
42 #4 Franchini, Sarah 7 Academy of t 6:47.5 21:05.95 35
43 #418 BurchfieId, Erin Sr Glens Falls 6:47.7 21:06.48
44 #9 SpitaIny, Arissa 12 Academy of t 6:49.9 21:13.35 36
45 #735 Borgos, Maggie FR Queensbury 6:50.3 21:14.68
46 #893 Depoy, Maratha 9 South Glens Falls 6:51.0 21:16.73 37
47 #624 MaIoney, CaitIyn SO Lansingburgh 6:51.1 21:17.01 38
48 #840 Scognamllgllo, Meg SO Scotia-Glenville 6:52.2 21:20.39 39
49 #739 Kenyon, Iaura SO Queensbury 6:54.5 21:27.56
50 #835 JerreId, Allie 8 Scotia-Glenville 6:55.4 21:30.51 40
51 #894 Hammond, Kayll 10 South Glens Falls 6:56.6 21:34.18 41
52 #898 Mangona, Frankie 9 South Glens Falls 7:00.1 21:45.06 42
53 #437 Senzio, KalltIyn JR Gloversville 7:00.4 21:46.03 43
54 #674 NichoIson, Jourdyn FR Mohonasen 7:00.7 21:46.97 44
55 #83 Wood, Iauren 12 Averill Park High 7:01.7 21:49.93 45
56 #670 Burdick, CarIy JR Mohonasen 7:02.2 21:51.45 46
57 #77 llmoges, Emma 9 Averill Park High 7:02.8 21:53.41 47
58 #715 Iemme, Alison 11 Notre Dame-B 7:03.7 21:56.23 48
59 #718 Ross, Grace 8 Notre Dame-B 7:04.0 21:57.09 49
60 #623 Karmazyn, Tatiana FR Lansingburgh 7:04.1 21:57.46 50
61 #41 Dopp, ChanteI JR Amsterdam 7:07.4 22:07.71 51
62 #678 Tegiacchi, RacheI JR Mohonasen 7:07.6 22:08.50 52
63 #78 Jullen, Sydney 11 Averill Park High 7:08.5 22:11.21 53
64 #1 Aiderisio, Kate 11 Academy of t 7:10.1 22:16.23 54
65 #370 Carollne, Guthrie JR Emma WllIard 7:10.7 22:18.06 55
66 #897 Jessie, Stewart 10 South Glens Falls 7:14.1 22:28.62
67 #376 Sheena, Ma JR Emma WllIard 7:15.4 22:32.53
68 #5 Harris, ChamberIai 10 Academy of t 7:16.9 22:37.24 56
69 #47 Rackowski, Mariah SO Amsterdam 7:19.1 22:44.00 57
70 #713 Giordano, Gabby 10 Notre Dame-B 7:19.6 22:45.76 58
71 #673 Dollar, NicoIe SR Mohonasen 7:23.0 22:56.25 59
72 #50 Turo, Alyssa SR Amsterdam 7:24.2 23:00.01 60
73 #716 MataIa, Lllianna 10 Notre Dame-B 7:25.3 23:03.42 61
74 #717 Roberts, KeIsey 10 Notre Dame-B 7:25.4 23:03.74 62
75 #900 Ruby, Maddy 9 South Glens Falls 7:26.1 23:05.95
76 #621 Bergin, Molly SR Lansingburgh 7:26.9 23:08.30 63
77 #438 Vandeusen, Tierney JR Gloversville 7:28.1 23:11.95 64
78 #42 Fernandez, Natalle FR Amsterdam 7:28.7 23:14.04 65
79 #712 Everhardt, Kat 9 Notre Dame-B 7:29.5 23:16.45 66
80 #901 Towers, Marissa 10 South Glens Falls 7:30.5 23:19.39
81 #43 Gomez, Emma 8 Amsterdam 7:32.9 23:26.95 67
82 #839 Piraino, Emma SO Scotia-Glenville 7:34.4 23:31.78 68
83 #837 Oison, Hannah SO Scotia-Glenville 7:36.0 23:36.68 69
84 #957 nelligan, llz FR Troy 7:36.7 23:38.66
85 #420 Sawyer, Mayr Sr Glens Falls 7:37.5 23:41.23
86 #626 Taitt, AshIey JR Lansingburgh 7:39.1 23:46.24 70
87 #7 McAIary, Meghan 9 Academy of t 7:43.7 24:00.51 71
88 #76 Howard, Lizzie 12 Averill Park High 7:45.6 24:06.28 72
89 #955 eichmann, Allie SO Troy 7:46.0 24:07.52
90 #80 KowaIczyk, Katheri 12 Averill Park High 7:46.3 24:08.73 73
91 #672 Crowther, HarIey SR Mohonasen 7:48.5 24:15.43
92 #669 Brown, Faith SO Mohonasen 7:51.6 24:25.20
93 #622 Johnson, Victoria FR Lansingburgh 7:53.8 24:31.78 74
94 #436 Port, Darrianna SR Gloversville 7:54.4 24:33.86 75
95 #375 Mllagros, Barrera SO Emma WllIard 7:54.6 24:34.40
96 #431 Ambrosino, Emlly SR Gloversville 7:55.7 24:37.91 76
97 #435 Peck, Veronica SO Gloversville 7:57.5 24:43.36 77
98 #720 Sise, Gwyn 12 Notre Dame-B 7:59.6 24:49.88
99 #432 Ambrosino, Sarah SR Gloversville 8:02.4 24:58.53 78
100 #838 PiccirllIo, Jullan SO Scotia-Glenville 8:03.5 25:01.96 79
101 #841 Titus, RacheI SO Scotia-Glenville 8:12.8 25:30.97
102 #714 Hamllton, Grace 10 Notre Dame-B 8:15.7 25:39.93
103 #625 Sopko, Calla SR Lansingburgh 8:20.9 25:56.07 80
104 #675 Myers, Tatianna SO Mohonasen 8:58.7 27:53.56
105 #956 mccarthy, jackie SR Troy 9:46.9 30:23.21
106 #439 Wooster, Brenna FR Gloversville 9:49.9 30:32.56 81
107 #627 Taitt, Whitney SO Lansingburgh 10:41.6 33:13.32 82
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Class B Results 5000 Run
1 Burnt Hills HS 33 1 2 9 10 11 12 13
Total Time: 1:32:29.30
Average: 18:29.86
2 Queensbury 62 7 8 14 16 17 20 21
Total Time: 1:35:14.34
Average: 19:02.87
3 Emma WllIard 106 4 22 23 28 29 32 55
Total Time: 1:39:23.78
Average: 19:52.76
4 South Glens Falls 131 18 19 27 30 37 41 42
Total Time: 1:41:39.26
Average: 20:19.86
5 Mohonasen 157 3 31 33 44 46 52 59
Total Time: 1:43:42.01
Average: 20:44.41
6 Academy of the HoIy Names 157 6 26 35 36 54 56 71
Total Time: 1:43:15.19
Average: 20:39.04
7 Scotia-Glenville 196 15 34 39 40 68 69 79
Total Time: 1:46:48.44
Average: 21:21.69
8 Amsterdam 238 5 51 57 60 65 67
Total Time: 1:49:25.90
Average: 21:53.18
9 Notre Dame-Bishop Gibbons 240 24 48 49 58 61 62 66
Total Time: 1:49:47.45
Average: 21:57.49
10 Averill Park High 242 25 45 47 53 72 73
Total Time: 1:50:10.65
Average: 22:02.13
11 Lansingburgh 295 38 50 63 70 74 80 82
Total Time: 1:54:40.79
Average: 22:56.16
12 Gloversville 335 43 64 75 76 77 78 81
Total Time: 1:58:53.11
Average: 23:46.63
Girls Class C
Queensbury High School HY-TEK's Meet Manager
2014 X-Country Sectionals - 10/31/2014
Saratoga Spa State Park
Last Completed Event
Event 5 Girls 5k Run CC Class C and
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Class C Results 5000 Run
1 Spiezio, Tori JR Greenwich 18:15.50 1
2 Erin, Ciark JR Chatham 18:39.08 2
3 Hallie, Allen FR Chatham 18:43.82 3
4 Gregg, AnnabeI 8 Greenwich 18:55.68 4
5 Wright, Brynne 7 Greenwich 19:18.83 5
6 Baumann, Olivia SO Greenville 19:23.43 6
7 Kasza, Jamie JR Fonda-Fultonville 19:38.22
8 Littell, ChIoe FR Greenwich 19:46.26 7
9 Wright, Brooke 7 Greenwich 19:49.36 8
10 Hunter, Kacie FR Fonda-Fultonville 19:58.95
11 WaIsh, Shannon 8 Tamarac 20:13.18 9
12 Perkins, Jllllan SR Greenwich 20:20.54 10
13 NightingaIe, Halle SR Hoosic Valley 20:31.39 11
14 Munson, Cheyenne SO Ft.Plain-Canjo 20:35.64 12
15 Danielle, Wallace SO Chatham 20:45.64 13
16 Aithea, Brennan 8 Chatham 20:52.37 14
17 LaPratt, Hallie FR Fonda-Fultonville 20:56.11
18 Veitch, Lexi SO Ft.Plain-Canjo 20:59.15 15
19 llllana, Simon FR Chatham 21:03.20 16
20 GoIdfarb, Abby SO Voorheesville 21:08.54 17
21 Brown, Lydia SO Fonda-Fultonville 21:13.74
22 IaPIante, Emlly SO Tamarac 21:16.51 18
23 Kane, Alexis SR Ft.Plain-Canjo 21:16.91 19
24 Engster, Julia SR Troy Catholic 21:20.09 20
25 Hampston, Emma FR Voorheesville 21:20.48 21
26 KingsIey, Jensen FR Corinth 21:20.96 22
27 Hotallng, Katie SO Watervliet 21:22.98
28 WakeIey, Robin SO Voorheesville 21:25.37 23
29 Hazzard, Breanna SR Ft.Plain-Canjo 21:36.62 24
30 Brewster, CaitIyn JR Corinth 21:38.83 25
31 Mickalonis, Vanessa SR Mechanicville 21:40.96 26
32 Jess, Adee SO Chatham 21:48.96 27
33 SchuItze, Kortney JR Greenville 21:49.32 28
34 Cunningham, Faith SR Voorheesville 21:49.99 29
35 Suschinski, KaitIyn FR Hoosic Valley 21:51.26 30
36 Meisel, Sarah SR Mechanicville 22:00.91 31
37 Hartmann, Maddie SR Voorheesville 22:05.21 32
38 Booth, Bryanna FR Greenwich 22:10.41 33
39 Viall, Rebecca FR Hoosic Valley 22:14.17 34
40 Bassette, llllith 8 Watervliet 22:17.26
41 Charllebois, Abi SO Hoosic Valley 22:44.41 35
42 Rice, Kat FR Hoosic Valley 22:44.70 36
43 Hren, Rosi SO Hoosic Valley 22:48.25 37
44 CancllIa, Brittany JR Stillwater 22:49.83
45 Baker, Rebecca SO Stillwater 22:50.85
46 Bridgewater, Gabby SR Ft.Plain-Canjo 22:53.18 38
47 Shippee, Samantha FR Corinth 22:53.55 39
48 KeeIer, Jullanna SO Tamarac 22:55.42 40
49 GaIvin, Jllllan SO Tamarac 22:58.18 41
50 Zakrzewski, Iauren JR Watervliet 23:00.87
51 Henes, Emily FR Mechanicville 23:02.32 42
52 Stacey, Harvey SR Chatham 23:05.25 43
53 Spahmer, Eiaina JR Greenville 23:08.07 44
54 Rapacciuolo, Ashley JR Mechanicville 23:21.77 45
55 O'Brien, Maureen JR Troy Catholic 23:22.35 46
56 Cebula, Jenna SR Mechanicville 23:25.36 47
57 Sawyer, KyIeigh JR Watervliet 23:34.25
58 Norton, Beth SO Hoosic Valley 23:34.94 48
59 Hren, Grace SR Hoosic Valley 23:37.73
60 Hampston, Katie 7 Voorheesville 23:44.18 49
61 Bobrick, Carollne SR Greenville 23:49.34 50
62 Jackson, Emlly SO Corinth 23:50.07 51
63 SheIby, Iayton JR Chatham 23:51.24
64 Seefeldt, Anne 11 Chatham 23:51.82
65 Hunter, Nhen SR Hoosic Valley 23:54.91
66 Marsh, Emlly FR Ft.Plain-Canjo 23:55.88 52
67 MikayIa, Menegio StahI JR Chatham 23:59.05
68 Kowalchyk, Mariah SO Troy Catholic 24:00.31 53
69 Crisafulli, Mia SO Voorheesville 24:06.05 54
70 Miller, Madison SO Troy Catholic 24:18.64 55
71 Defibaugh, Stephanie SR Stillwater 24:22.10
72 NichoIs, Ally FR Tamarac 24:34.47 56
73 DiNuzzo, Keira JR Troy Catholic 24:42.07 57
74 Yando, Jade SO Hoosic Valley 24:49.65
75 Demarco, Kali SR Mechanicville 24:55.99 58
76 Rockwell, Amber JR Corinth 25:12.44 59
77 Gaetani, Miranda SO Mechanicville 25:22.48 60
78 Adams, CaroIyn SO Ft.Plain-Canjo 25:24.10 61
79 Scherer, Samantha SR Voorheesville 25:34.64
80 Harris, Sarah JR Tamarac 25:48.08 62
81 FowIer, Kyra FR Corinth 27:35.55 63
82 Doin, Maeve SO Tamarac 27:54.21 64
83 Curtis, Cierra FR Tamarac 28:40.16
84 Collins, Emma SO Voorheesville 28:45.36
85 Denton, Maria SR Corinth 29:12.52 65
86 Minick, Jasmine SO Stillwater 30:55.45
87 Thompson, Veronica FR Tamarac 32:03.86
88 Coe-Scharff, RacheI SR Greenville 32:28.12 66
Class CC Results 5000 Run
1 Acker, Emlly SR Albany Acade 18:09.53 1
2 Watson, AshIey SO Schuylerville 18:31.62 2
3 BartoIotta, Alexandra JR Hudson High 18:41.14
4 Fiower, Kerry FR Schalmont 19:21.25 3
5 Reagan, Samantha SR Schalmont 19:22.67 4
6 Carter, Sarah SR Cohoes 19:27.28 5
7 DeNeuvllIe, Jordyn 9 Broadalbin-Perth 19:33.04 6
8 Brizzee, Kim 12 Cobleskill-R 19:33.30 7
9 NapIe, Sarah 12 Broadalbin-Perth 19:36.52 8
10 Werner, Riley 9 Ichabod Crane 19:50.62 9
11 Hanehan, Suzie JR Schuylerville 19:51.43 10
12 Freemire, Julla JR Schuylerville 19:52.06 11
13 Scavone, Calltin JR Schuylerville 19:54.23 12
14 DeZoIt, Mackenzie 9 Broadalbin-Perth 19:59.71 13
15 FogeI, Jordon 12 Cobleskill-R 20:14.85 14
16 Josberger, Tara SO Coxsackie-Athens 20:18.00 15
17 Davies, Anna JR Catskill 20:27.54 16
18 OpaIka, Alex 12 Broadalbin-Perth 20:46.60 17
19 NoIan, Cadey 11 Broadalbin-Perth 20:48.42 18
20 Leggett, Sagan 12 Ichabod Crane 20:50.86 19
21 Sarullo, Julla FR Johnstown 20:57.65 20
22 Monroe, Coreena 12 Broadalbin-Perth 21:00.63 21
23 Newman, AyIene SO Johnstown 21:02.91 22
24 Curran-Ackert, Merle 9 Ichabod Crane 21:07.63 23
25 Lasher, Emlly 12 Cobleskill-R 21:11.55 24
26 Cerqua, Rainey SR Schuylerville 21:11.90 25
27 OpaIka, Victoria 12 Broadalbin-Perth 21:18.38 26
28 Josberger, Katrina SR Coxsackie-Athens 21:21.84 27
29 Novak, Hayley SR Ravena-Coeymans- 21:22.41
30 TuIchinksy, Hannah SO Albany Acade 21:23.59 28
31 Magdzick, Virginia 9 Cobleskill-R 21:30.60 29
32 Decinto, AshIey SR Schalmont 21:30.90 30
33 GasheI, Leigha SO Cairo-Durham High 21:33.13 31
34 Eddy, Julia JR Ravena-Coeymans- 21:33.66
35 Kilcer, Abby 12 Ichabod Crane 21:37.01 32
36 Broadwell, Ryanne 9 Cobleskill-R 21:42.29 33
37 Murray, Teghan FR Schuylerville 21:44.15 34
38 Kubat, AshIey 9 Cobleskill-R 21:50.70 35
39 Iynch, AshIey SR Cohoes 22:04.47 36
40 Gieason, Shannon SO Cairo-Durham High 22:09.09 37
41 White, Hannah 10 Ichabod Crane 22:12.28 38
42 Chase, Stephanie SR Coxsackie-Athens 22:14.84 39
43 Morawski, llnda SR Schalmont 22:21.11 40
44 Lichak, Katarina JR Albany Acade 22:22.41 41
45 Webb, Rosemary SR Ravena-Coeymans- 22:27.25
46 FitzgeraId, Abby JR Cohoes 22:33.88 42
47 DesRoches, Kamryn 9 Cobleskill-R 22:49.02 43
48 TavoIaro, Joanna 11 Broadalbin-Perth 22:52.77
49 FinIayson, KyIa JR Albany Acade 22:56.70 44
50 PressIey, Olivia 9 Cobleskill-R 23:18.09
51 Flood, Reilly 11 Cobleskill-R 23:19.46
52 Jewett, Elizabeth FR Cohoes 23:20.85 45
53 Vickery, ShieIa JR Albany Acade 23:28.75 46
54 Cooke, Emlly SO Cairo-Durham High 23:38.19 47
55 Jones, Sarah SR Albany Acade 23:41.57 48
56 Stanton, Grace SR Coxsackie-Athens 23:44.85 49
57 Gagne, Alyssa FR Cairo-Durham High 23:53.78 50
58 Fiore, Lyndsey SO Johnstown 23:56.96 51
59 Knaust, Rachel SR Coxsackie-Athens 24:10.52 52
60 Smith, Mackenzie JR Cohoes 24:13.31 53
61 Sear, Jullet JR Johnstown 24:16.03 54
62 Iaurange, Victoria 10 Broadalbin-Perth 24:23.77
63 Keating, Victoria SO Schalmont 24:26.00 55
64 Sheehan-Yassin, Dahlla 12 Cobleskill-R 24:28.60
65 Aubin, Kendra SR Cohoes 24:37.62 56
66 Gao, Tiffany FR Coxsackie-Athens 25:00.12 57
67 Stanton, Ali SR Coxsackie-Athens 25:18.93 58
68 Ballnt, Hanieka FR Albany Acade 25:21.57 59
69 Boehm, Hannah FR Coxsackie-Athens 25:29.48
70 Neuhavs, Marrisa JR Schalmont 25:37.43 60
71 Frye, Mackenzie 11 Broadalbin-Perth 25:39.81
72 Pinelli, AshIey FR Cairo-Durham High 25:45.57 61
73 Vojnik, Paullna FR Catskill 25:51.33 62
74 Zlomek, Emma 9 Ichabod Crane 26:00.38 63
75 Deweerd, Hannah 11 Ichabod Crane 26:01.96 64
76 SuItnana, Fardush JR Hudson High 26:15.53
77 Demitraszek, Kaylie SO Ravena-Coeymans- 26:24.34
78 Dauphine, Sarah FR Cairo-Durham High 26:46.37 65
79 Barrett, MakIya JR Schalmont 26:51.95 66
80 DiBenedetto, Deana FR Coxsackie-Athens 27:17.74
81 Alessi, Jessica 9 Ichabod Crane 28:23.04
82 White, Anna SO Catskill 28:50.94 67
83 Yearwood, Angelina 12 Ichabod Crane 28:52.92
84 Kline, Shelby 9 Ichabod Crane 29:27.48
85 Synan, KaitIyn FR Catskill 29:38.43 68
86 SpagnuoIa, Bridget SO Johnstown 30:03.90 69
87 Kalsoom, Uma SR Catskill 33:49.05 70
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Class C Results 5000 Run
1 Greenwich 25 1 4 5 7 8 10 33
Total Time: 1:36:05.63
Average: 19:13.13
2 Chatham 48 2 3 13 14 16 27 43
Total Time: 1:40:04.11
Average: 20:00.83
3 Ft.Plain-Canjo 108 12 15 19 24 38 52 61
Total Time: 1:47:21.50
Average: 21:28.30
4 Voorheesvillee CentraI 122 17 21 23 29 32 49 54
Total Time: 1:47:49.59
Average: 21:33.92
5 Hoosic Valley 146 11 30 34 35 36 37 48
Total Time: 1:50:05.93
Average: 22:01.19
6 Tamarac 164 9 18 40 41 56 62 64
Total Time: 1:51:57.76
Average: 22:23.56
7 Mechanicville 191 26 31 42 45 47 58 60
Total Time: 1:53:31.32
Average: 22:42.27
8 Greenville 194 6 28 44 50 66
Total Time: 2:00:38.28
Average: 24:07.66
9 Corinth 196 22 25 39 51 59 63 65
Total Time: 1:54:55.85
Average: 22:59.17
10 Troy Catholic 231 20 46 53 55 57
Total Time: 1:57:43.46
Average: 23:32.70
Class CC Results 5000 Run
1 Schuylerville 60 2 10 11 12 25 34
Total Time: 1:39:21.24
Average: 19:52.25
2 Broadalbin-Perth 62 6 8 13 17 18 21 26
Total Time: 1:40:44.29
Average: 20:08.86
3 Cobleskill-RichmondvllIe 107 7 14 24 29 33 35 43
Total Time: 1:44:12.59
Average: 20:50.52
4 Ichabod Crane 121 9 19 23 32 38 63 64
Total Time: 1:45:38.40
Average: 21:07.68
5 Schalmont 132 3 4 30 40 55 60 66
Total Time: 1:47:01.93
Average: 21:24.39
6 Albany Academy For GirIs 160 1 28 41 44 46 48 59
Total Time: 1:48:20.98
Average: 21:40.20
7 Cohoes 181 5 36 42 45 53 56
Total Time: 1:51:39.79
Average: 22:19.96
8 Coxsackie-Athens 182 15 27 39 49 52 57 58
Total Time: 1:51:50.05
Average: 22:22.01
9 Johnstown 216 20 22 51 54 69
Total Time: 2:00:17.45
Average: 24:03.49
10 Cairo-Durham High 226 31 37 47 50 61 65
Total Time: 1:56:59.76
Average: 23:23.96
11 Catskill 283 16 62 67 68 70
Total Time: 2:18:37.29
Average: 27:43.46
Girls Class D
Queensbury High School HY-TEK's Meet Manager
2014 X-Country Sectionals - 10/31/2014
Saratoga Spa State Park
Last Completed Event
Event 6 Girls 5k Run CC Class D
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
Class D Results 5000 Run
1 #132 Tedeschi, Allie SR Berne Knox Westerlo 6:07.2 19:00.73
2 #354 Atanasova, Elaine 8 Duanesburg 6:15.0 19:25.02 1
3 #115 Gordon, Maggie JR Berlin Central 6:19.6 19:39.35 2
4 #117 Rizzo, Serena SR Berlin Central 6:20.1 19:40.81 3
5 #634 Strain, Monica 10 Maple Hill 6:22.8 19:49.29 4
6 #601 Abrantes, Erika Jr Lake George 6:28.8 20:07.87 5
7 #131 Shafer, AnnieIaura JR Berne Knox Westerlo 6:36.7 20:32.47
8 #357 Gregory, Katie 11 Duanesburg 6:41.7 20:47.80 6
9 #751 BieIefeId, Amella JR Saratoga Catholic 6:49.4 21:11.80 7
10 #358 Munson, Olivia 11 Duanesburg 6:49.8 21:13.16 8
11 #112 Chaykowski, HaIey 8 Berlin Central 6:51.6 21:18.69 9
12 #753 Kenny, Iaura SO Saratoga Catholic 6:53.1 21:23.37 10
13 #359 Schaeffer, Emlly 8 Duanesburg 6:55.2 21:29.82 11
14 #610 NadIer, Zoee Fr Lake George 6:55.6 21:31.11 12
15 #648 Lambo, Maggy 8 Mayfield 6:57.4 21:36.55 13
16 #1107 Liss, Andi 10 Maple Hill 6:59.0 21:41.50 14
17 #66 Howes, Bryanna 8 Argyle 6:59.8 21:44.28 15
18 #1090 Vanderwerken, Aspe 12 Schoharie 7:00.5 21:46.20
19 #119 Styer, HaIey SR Berlin Central 7:02.9 21:53.77 16
20 #755 Maher, Kristan SO Saratoga Catholic 7:04.0 21:57.04 17
21 #130 Rice, Anita SR Berne Knox Westerlo 7:04.7 21:59.37
22 #405 CarIsen, Lindsey SR Galway 7:05.1 22:00.70
23 #1110 Carlin, Kayla 11 Maple Hill 7:07.0 22:06.38 18
24 #356 FeIton, Eleanor 9 Duanesburg 7:08.3 22:10.53 19
25 #1109 Basile, Allison 8 Maple Hill 7:09.2 22:13.30 20
26 #1108 Fletss, Allison 9 Maple Hill 7:13.8 22:27.75 21
27 #574 Gllllan, Hayden JR Johnsburg 7:14.4 22:29.49
28 #701 Dewar, Alyssa SO North Warren 7:15.9 22:34.18 22
29 #355 CoIe, Allice 8 Duanesburg 7:16.4 22:35.60 23
30 #360 VanVaIen, Bridget 10 Duanesburg 7:18.8 22:43.07 24
31 #703 Hitchcock, Hunter JR North Warren 7:23.1 22:56.67 25
32 #986 Maddie, DougIas 10 Warrensburg 7:23.5 22:57.70
33 #635 Strock, Shirah 9 Maple Hill 7:25.8 23:05.00 26
34 #602 Ferrone, Sophie Jr Lake George 7:25.9 23:05.26 27
35 #647 Cromie, Emlly JR Mayfield 7:30.4 23:19.15 28
36 #514 MouIton, Darian SO Hadley Luzerne 7:31.4 23:22.37
37 #649 Lambo, Molly SO Mayfield 7:34.3 23:31.29 29
38 #1112 Bennett, Bridget 9 Maple Hill 7:35.2 23:34.26 30
39 #129 HanIey, Kristen FR Berne Knox Westerlo 7:37.9 23:42.65
40 #633 Mueller, Michaela 11 Maple Hill 7:38.0 23:42.87
41 #700 Bush, Madasyn SO North Warren 7:40.4 23:50.17 31
42 #409 Ritter, Madison SO Galway 7:42.3 23:56.06
43 #752 Johnson, Sabrina SO Saratoga Catholic 7:43.8 24:00.74 32
44 #985 Hannah, Scott 9 Warrensburg 7:43.8 24:00.99
45 #650 Nikollaj, JuIeh SO Mayfield 7:45.8 24:07.00 33
46 #606 Huber, Jessica Jr Lake George 7:45.9 24:07.31 34
47 #1113 Mueller, Helana 11 Maple Hill 7:48.0 24:13.91
48 #118 Sawyer, Cincinnati JR Berlin Central 7:48.4 24:15.24 35
49 #1111 Gonzales, Hannah 11 Maple Hill 7:49.2 24:17.66
50 #526 KowaIski, Frances FR Hawthorne Valley 7:51.5 24:24.81 36
51 #575 Sasha, KinbIom FR Johnsburg 7:55.6 24:37.51
52 #646 Barker, Emlly SO Mayfield 7:56.4 24:40.01 37
53 #113 French, Gigi FR Berlin Central 7:57.1 24:42.23 38
54 #984 Cara, Squires 11 Warrensburg 8:03.6 25:02.38
55 #603 Fish, Demi Fr Lake George 8:05.1 25:07.08 39
56 #1091 Luniewski, Sam 11 Schoharie 8:08.5 25:17.58
57 #67 RoyaIminns, Britta SO Argyle 8:08.9 25:18.80 40
58 #754 Maher, JoceIyn SR Saratoga Catholic 8:09.4 25:20.51 41
59 #407 CarIson, Aprll FR Galway 8:09.6 25:20.92
60 #114 French, Hannah SR Berlin Central 8:12.4 25:29.55 42
61 #1089 Murphy, Katie 12 Schoharie 8:13.9 25:34.21
62 #1012 Davis, Victoria 10 Whitehall 8:14.0 25:34.52
63 #609 Mogren, Molly Sr Lake George 8:16.7 25:43.04 43
64 #522 Arsky, Nalla SR Hawthorne Valley 8:17.1 25:44.14 44
65 #406 CarIsen, Julla SO Galway 8:18.4 25:48.33
66 #523 Drescher, Daryn JR Hawthorne Valley 8:22.6 26:01.37 45
67 #987 Ollvia, McNellI 9 Warrensburg 8:25.5 26:10.48
68 #116 Hebert, Sam SO Berlin Central 8:28.1 26:18.43
69 #524 Frishkoff, Mellssa JR Hawthorne Valley 8:29.9 26:23.99 46
70 #527 Wurn, Sophie SO Hawthorne Valley 8:31.1 26:27.82 47
71 #607 MartindaIe, Kirste Fr Lake George 8:33.0 26:33.76 48
72 #604 Harris, Grace Fr Lake George 8:33.8 26:36.23
73 #699 Agard, Toni JR North Warren 8:42.9 27:04.38 49
74 #513 Danielle, Ciement SO Hadley Luzerne 8:53.3 27:36.90
75 #702 Erickson, Hannah JR North Warren 8:55.3 27:42.84 50
76 #651 Wasson, KeIsey SR Mayfield 8:58.3 27:52.43 51
77 #605 HllI, Avery Jr Lake George 9:02.9 28:06.50
78 #608 McIaughlln, Katie Jr Lake George 9:13.6 28:39.83
79 #525 Hoffman, Serena SO Hawthorne Valley 9:32.0 29:37.00 52
80 #60 Beebe, Mary SO Argyle 9:52.1 30:39.42 53
81 #68 White, Sarah FR Argyle 10:18.1 32:00.35 54
82 #63 Dickenson, Mellssa JR Argyle 10:18.2 32:00.61 55
83 #61 Breeyear, HayIey JR Argyle 10:50.8 33:41.75 56
84 #1092 Hansen, Courtney 11 Schoharie 10:56.8 34:00.34
85 #64 Donohue, Maggie SO Argyle 10:58.4 34:05.34 57
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Class D Results 5000 Run
1 Duanesburg 45 1 6 8 11 19 23 24
Total Time: 1:45:06.33
Average: 21:01.27
2 Berlin Central 65 2 3 9 16 35 38 42
Total Time: 1:46:47.86
Average: 21:21.58
3 Maple Hill 77 4 14 18 20 21 26 30
Total Time: 1:48:18.22
Average: 21:39.65
4 Saratoga Catholic 107 7 10 17 32 41
Total Time: 1:53:53.46
Average: 22:46.70
5 Lake George 117 5 12 27 34 39 43 48
Total Time: 1:53:58.63
Average: 22:47.73
6 Mayfield 140 13 28 29 33 37 51
Total Time: 1:57:14.00
Average: 23:26.80
7 North Warren 177 22 25 31 49 50
Total Time: 2:04:08.24
Average: 24:49.65
8 Argyle 217 15 40 53 54 55 56 57
Total Time: 2:21:43.46
Average: 28:20.70
9 Hawthorne Valley 218 36 44 45 46 47 52
Total Time: 2:09:02.13
Average: 25:48.43
Like·Comment·Share·E-mail·257847 views
|